View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 aug 2014, 23:54:15
shadowdinasty's Avatar
shadowdinasty shadowdinasty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 73kg
Mesaje: 171
Aprecieri acordate: 120
Am fost apreciat(a) de 182 ori in 109 mesaje
Implicit Jurnalul covrigaresei :)

Draga jurnal, iata ca a venit timpul colaborarii noastre. Acum, la cei 26 de ani pe care ii am, am ajuns sa car dupa mine cea mai mare greutate... din care in 5 saptamani am reusit sa ma scap de 5 kilograme. Mult? Putin? Cred ca pot descrie intr-un singur cuvant: sanatos. Si asta e cel mai important.
M-am inregistrat pe acest forum in urma cu 4 ani. Eram practic doar o copila, si la cei 22 de ani cantaream 65 de kilograme. Atatea am si acum. Atunci m-am inregistrat, insa topeam kilogramele vazand cu ochii. Acum? Organismul meu s-a incetinit, nu mai vrea.....
M-am nascut in Cluj-Napoca si am fost crescuta doar de mama de la varsta de 8 luni. Tatal meu a considerat ca bautura merita mai multa afectiune decat fetita pe care o avea acasa.... insa nu ma plang, am avut o copilarie fericita, niciodata nu mi-a lipsit nimic. Multumesc frumos, mama! Stiu cat de greu ti-a fost, iti voi fi vesnic recunoscatoare pentru copilaria pe care mi-ai oferit-o! Mama gateste excelent, e mastercef-ul meu.
M-am abatut de la subiect si de la prezent... sa revin....
Am terminat asistenta sociala, insa lucrez cu totul si cu totul in alt domeniu... fac covrigi si incredibil: ador munca mea! Insa munca imi ia o mare parte din timp, 11 ore pe zi, cateodata si 30-40 zile fara zile libere. Insa aici am parte de respect din partea sefului, care e ca un frate pentru mine si ziua de salar e zi de salar.
Am inceput dieta hipocalorica de 5 saptamani si de 2 saptamani merg la aerobic. Am reusit sa slabesc 5 kilograme. Am avut 70 de kilograme, acum am 65. Sper sa am destula ambitie sa ajung la 55 de kilograme. Oare e posibil?
shadowdinasty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1980 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui shadowdinasty:
butterfly30 (24 aug 2014), feelix (24 aug 2014), Kclaudyia (25 aug 2014), lidiuta (24 aug 2014), LOREDANA99 (28 aug 2014), mihaela01 (24 aug 2014), rozica1965 (25 aug 2014), serendipity9 (25 aug 2014)