View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 sep 2014, 16:47:54
fecian's Avatar
fecian fecian este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mai 2010
Locaţie: Eindhoven, Olanda
Vârsta: 43
Dieta: fara dulciuri, multe legume si fructe, carne de 2 ori pe saptamana
Date: 163cm, 73.2kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 9 mesaje
Smile Jurnal de slabit fecian

Buna tuturor!

Vazand din exemplele celorlate ca pastrarea unui jurnal ajuta foarte mult la moral si la motivare am decis sa imi fac si eu unul.

Aici trebuie sa fiu sincera cu mine insami, un alt mod de a ma face sa nu trisez (ca-s buna la asta)...

In primul rand cate ceva despre mine: Ma numesc Felicia, am 34 de ani si (rusine mie) am ajuns la greutatea de 74 de kg . Nu as fi crezut niciodata ca voi ajunge pana aici, dar uite ca 2 sarcini, anii, stresul, lipsa de activitate si iubirea de dulce () m-au adus in situatia asta. Asta e, acum sa fiu barbata si sa imi asum consecintele.

Asa ca de o saptamana m-am hotarat: fara dulciuri (desi la servici mai trisez, caci mai sunt ocazii), sport (minim 3 ori pe saptamana, maxim 6) (la pranz la sala si seara exercitii HIIT). Ma gandeam sa merg pe Atkins, insa cred ca balansul e cheia in toate. Asa ca am personalizat dieta:
- dimineata chiar diversificat dar consistent (gen clatita proteica cu sunca si cascaval la gril) sau mamaliga cu mozarella si smantana, sau variatii
- pranz carne (vita, pui) cu salata (depinde ce au la cantina) sau legume fierte (brocolli, conopida, mixuri de legume)
- seara salate (cu ou sau carne) sau la fel, carne cu legume

O sa incerc sa ma cantaresc doar o data pe saptamana caci ma frustreaza sa vad ca nu am nici un rezultat (de 1 saptamana sunt la fel)...

Voi incerca in fiecare vineri sa ma cantaresc.


Cam atat despre mine! Va doresc o zi frumoasa si success la slabit!
(asa cum imi doresc si mie)
fecian, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui fecian:
lidiuta (11 sep 2014), Michelina (10 sep 2014), serendipity9 (10 sep 2014)