View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 ian 2015, 13:38:47
marin's Avatar
marin marin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: numar caloriile
Date: 170cm, 62kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 3 mesaje
Thumbs up Rina, 10 kg si alte traznai

Am cont de mult pe forumul asta dar in general il foloseam sa imi calculez caloriile. Nu am scris niciodata pentru ca in general targheturile mele erau cum sa scap de 3 kg, (170 cm, 55-58 kg), cum sa fac patratele si alte minuni din astea. Nu am avut kg in plus nici macar in timpul sarcinilor, am ajuns odata pe la un 63 cand al doilea copil avea vreo 2-3 ani dar le-am lichidat repede cu diete si sport.
Aproape 10 ani mai tarziu mi-a luat dumnezeu mintile si in decurs de 6 luni am luat 10 kg. Nu stiu cum si cand, stiu ca le-am luat si se vad. Nu sunt catastrofale intrucat am continuat sa fac sport si s-au depus rezonabil, dar s-au depus, am inceput sa schimb hainele, sa mi se taie respiratia cand alerg sau urc scarile .
Asa ca my New Year Resolution is back to 55. Kg nu ani
Back to sport si cel mai important back to mancat decent.

Asa ca din 4 Ianuarie i-am dat binete doamnei Rina si sunt decisa sa rup usa salii ori de cate ori am ocazia pana imi reintru intr-o forma fizica decenta dupa care o sa ma apuc serios de sport (acum 6-7 luni cand aveam chef sa ma relaxez cu un workout un P90X era varianata sigura, si acum le mai duc dar parca nu mai am placerea aia nebuna)

In concluzie :
Marina (in ciuda nick-ului....Marina era ocupat si asa mi-a fost mai simplu )
start de la : 41 ani, 170 cm , 65 kg
Rina din 4 Ianuarie
targhet 55 kg


PS: poate nu ma va citi nimeni....dar am nevoie sa fiu eu cu gandurile mele pe undeva, am nevoie sa-mi gasesc o motivatie si ma gandesc ca site-ul asta e o alternativa excelenta .
marin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1977 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 686 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui marin:
alimo (06 ian 2015), gily (06 ian 2015), Kclaudyia (06 ian 2015), Laura (06 ian 2015), lidiuta (06 ian 2015), loredana2200 (08 ian 2015), Michelina (06 ian 2015), rozica1965 (15 ian 2015)