Subiect: Jurnal Siminutza
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 apr 2010, 22:08:34
Siminutza's Avatar
Siminutza Siminutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: dieta disociata
Date: 162cm, 63kg
Mesaje: 112
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Siminutza

Salutare, slabutelor
Sunt nou-nouta pe aici si am intrat pe forum in cautare de sprijin si sfaturi pentru a pierde 5-7 kg si mentinere.
La 13 ani am slabit 15 kg in aprox 2,5 luni prin cantarirea alimentelor, supravegheata de un medic.
Acum am 18 ani, aproximativ 55 kg (oscileaza) si mari dereglari alimentare.Sunt zile in care abia pun gura pe ceva si zile in care pur si simplu nu pot sa ma opresc din mancat.
Si mai am o mare problema!!!Indiferent de tipul si cantitatea alimentelor ingerate ma simt ca un balon gata sa explodeze, fara chef si foarte obosita...Din cauza asta prefer sa am stomacul gol toata ziua pentru a-mi desfasura activitatile in normalitate.Mananc numai seara foarte tarziu si doar daca sunt sigura ca nu mai trebuie sa ies din casa.
Intr-o luna jumate am banchetul de sfarsit de liceu si nu vreau sa fiu dragutza.Vreau sa fiu superba!!!
Nu am timp pentru un regim strict.Dimineata sunt la liceu, dupa am promotii pana seara, mai raman putin si pe afara...nu pot decat sa rontai.
Spuneti-mi:100 g covrigei sarati, mancati pe tot pracursul zilei+apa+ceai m-ar ajuta???
Siminutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1820 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1303 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 787 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]