View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 apr 2010, 22:09:44
Medeea's Avatar
Medeea Medeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 nov 2009
Locaţie: Sector 1, Romania
Vârsta: 54
Date: 165cm, 110kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!

Buna ! Intentionez sa slabesc 35 kg si voi reusi!
Voi posta zilnic ce mananc si ce /cata miscare fac. Si alte lucruri ajutatoare.
Poate parea o lozinca dar nu am de ales! Sunt usor disperata si nu pot sa mai ascund asta. Mai sunt si pe alte forumuri cu un alt nume, recunosc. Dar voi posta aici...ca alternativa a unui blog.
Va voi spune si angoasele mele si zilele proaste si reusitele....Timp de un an....
Chiar daca voi reusi sa slbesc in 10 luni...

Scurt istoric: am reusit sa slabesc 12 kg in 2 luni si ma mentin de 4 luni...deci 12 kg in 6 luni.... nu e grozav dar e un inceput.
Fac sport (gimnastica( de minim 3 ori/saptamana. Fac masaj de 2 ori pe saptamana.
Acestea nu sunt lozinci.asta chiar fac de cel putin 6 luni.
Nu am slabit pt ca maseuza m-a rugat sa stagnez. Acum ma lasa sa incep slabitul. Am pielea pregatita.... deh nu sunt prea tinerica deci aveam nevoie...

Va rog sa ma sustineti...am mare nevoie de voi!!!
Medeea, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Medeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2641 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2124 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]