View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 feb 2015, 20:11:50
simolyna's Avatar
simolyna simolyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 171cm, 63.7kg
Mesaje: 26
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Jurnal Simolyna - feeling good

Buna tuturor! Tocmai am observat ca de 5 ani intru pe acest site. Pana acum nu am deschis un jurnal, dar am mai citit povestile slabutelor si mi-am facut meniuri zilnice. Calculatorul de calorii a fost de foarte mare ajutor pentru mine, mai ales ca dieta hipocalorica mi s-a potrivit perfect de-a lungul timpului.

Am avut mari probleme cu greutatea cand eram mica, pe la 14 ani deja reusisem sa cantaresc aproape 90 kg la o inaltime de 170 cm. Din fericire, la 18 ani ceva a facut click in mintea mea si am reusit sa slabesc 30 kg in 7-8 luni. A fost o slabire brusca, care din pacate mi-a afectat elasticitatea pielii.

In cei 7 ani de cand am slabit am reusit sa nu trec de 70 kg. Pentru aproximativ 3 ani m-am mentinut la 62-63 kg, la care ma simteam foarte bine. Corpul meu se obisnuise cu greutatea si parca nu ma mai ingrasam usor. Insa in ultimul timp am inceput sa iau din nou proportii, iar dupa sarbatori cumva m-am trezit cu 67 kg la cantar si asa am ramas.

Cu sportul nu ma impac extraordinar, in sensul ca am avut perioade in care m-am tinut cate 3 luni de sala sau exercitii acasa constant, dar si perioade de sedentarism. Sper totusi ca odata cu venirea primaverii sa-mi revin.

Sper sa reusesc sa ajung la 60-61 de kg. Nu mi-am imaginat niciodata ca voi avea dimensiuni de fotomodel, vreau doar sa am o greutate potrivita pentru inaltimea mea si la care sa ma simt bine.

O sa urmez tot dieta hipocalorica, insa deocamdata simt ca imi este greu sa ma las de dulciuri.
Acest membru apreciaza mesajul lui simolyna:
glimmer (12 feb 2015)