View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 mai 2015, 22:06:11
emmutza's Avatar
emmutza emmutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bistrita, Romania
Dieta: Rina
Date: 163cm, 70kg
Mesaje: 186
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 6 mesaje
Implicit Jurnalul meu pentru un inceput nou

Buna fetelor. Pentru inceput ar trebuii sa spun o mica istorie a "kilogramelor"mele. Cand aveam in jur de 17-18 ani am ajuns la 75 de kilograme,dar cu ajutorul vostru am slabit pana la 68 de kilograme. Atunci m-am oprit,dar nu pot sa spun ca am facut o greseala in a ma opri. Totul a fost bine am tinut dieta rina`s si ma simteam ok. Am reusit timp de 3 ani sa ma mentin la acea greutate,dar anul trecut am fost plecata in delegatie si am cam scapat de sub control,m-am ingrasat pana la 76 de kilograme. Am simtit ca nu mai puteam face nimic,imi era greu sa urc pana la etajul 3,hainele nu mai imi erau bune si plangeam singura ca nu voi reusi sa revin la cele 68 de kilograme. Nu am tinut nici o dieta si in mai putin de 6 luni am revenit la kilogramele mele ,infine a fost si o perioada mai stresanta. imi doresc un stil de viata sanatos,dar momentan nu prea am cum.....Voi cum va descurcati fetelor?
emmutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1692 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1175 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]