View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 apr 2010, 08:34:28
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Tratament de detoxifiere

Umbland ieri prin oras, vad in vitrina unui magazin de produse naturiste, ceva pastile si fiole care ajuta sa scapi organismul de reziduuri si servesc la asa-numita detoxifiere...nu costau mare lucru si chiar eram destul de hotarata sa le incerc...nu am cumparat pana la urma ca era prea multa lume in magazin si ma enerveaza sa astept...

Aseara pe la zece, pe un canal cu emsiuni stiintifice, gen National Geographic, vad o tanti care facea teste si incerca sa vada daca chiar functioneaza acele curele sau brauri, nu stiu exact cum se numesc, de genul Abtronic, care cica te ajta sa slabesti si sa iti intaresti muschiidoar stand la birou si lasand aparatul sa functioneze...rezultatul :BLUFF, nu are efect asupra grasimii si nu se slabeste cu asa ceva

Si apoi trece la pastile si fiole care proimit detoxifiere...face studiu pe mai multe persoane, care sunt nevoite impreuna cu tratamentul detoxifiant, sa isi schimbe si modul de viata, pentru ca chipurile numai asa functioneaza detoxifierea, adica trebue sa faca miscare si sa renunte la fastfood, dulciuri, alcool, cafea, sa faca miscare, sa manance fructe etc..intre timp ce tipii tin regimul acesta, tanti face cercetari impreuna cu cercetatori din domeniu care demonstreaza ca NU se poate verifica daca ficatul uman arata semne de imbunatatire cu ajutorul unei astfel de cure de detoxifiere...tipii care au facut studiul simt imbunatatiri dupa regim, insa nu datorita pastilelor si fiolelor scumpe, ci datorita noului stil de viata... ah si am uitat sa va zic ca jumatate din cobai au primit doar fiole cu dulceata de piersici, deci un placebo si toti au simtit rezultate pozitive

Deci, nu va dati banii pe chestii de genul asta ca s-a dovedit stiintific ca nu fac nu au efect, nu fac decat sa iti spele creierul si sa te secatuiasca de bani
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 07 apr 2010 at 12:16:36.
Răspuns cu citat