View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 apr 2010, 13:06:39
buburuza18's Avatar
buburuza18 buburuza18 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: south beach
Date: 164cm, 57kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Lolita-lara

Buna slabutelor!!!! Am dat si eu din intamplare peste site-ul acesta si m-am gandit sa ma inregistrez si sa-mi fac un Jurnal.
Vreau sa slabesc pentru ca ''stau in diete de pe la varsta de 14 ani''cand aveam 72 kg .Astazi la aproape 19 ani am 63 kg dar m-am hotarat sa le vin de hac!!!!Am o problema cu amanarea.Intodeauna amân lucrurile si ma trezesc ca nu fac nimic.
Cele mai multe kilograme le pun in partea de jos a corpului,intodeauna pot sa-mi cumpar orice bluza,camasa etc... dar cand vine vorba de pantaloni pffffff Aveam o perioada in care slabisem foarte mult, purtan pantaloni scurti si eram foarte mandra.Bineinteles ca bucuria nu a durat foarte mult si in cateva luni le-am pus la loc.Eu nu am o problema cu mancarea,nu sunt genu care sa manance pana nu mai poate ci cu miscarea,nu fac sport,daca trebuie sa merg undeva merg cu masina...adica pe scurt -fundul meu sta intodeauna jos.
buburuza18, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2062 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1545 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 07 apr 2010 at 13:33:15.