Subiect: Jurnal Oana30
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 apr 2010, 14:24:54
oana30's Avatar
oana30 oana30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 apr 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 177cm, 59.4kg
Mesaje: 139
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Oana30

Buna,fetelor


Ma numesc Oana (sunt noua pe aici si am 20 de ani,am 1,76 si 65 de kg.M-am hotarat sa-mi fac si eu un jurnal pt. ca am nevoie si eu de incurajare de la voi.As vrea si eu sa fiu o slabuta,sa imi inplinesc visul de a putea purta fuste mai scurte,sa pot sa merg la mare sa ma bronzez si sa nu ma mai simt jenata atunci cand stau cu fete mai slabute decat mn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu pot sa zic ca sunt grasa Grasa.........dar........na....stiti si voi cum e cu grasimea asta.
Bun,totul a inceput asa: Cand eram mica micuta, am terminat clasa a-3 -a am inceput sa vad ca puneam tot mai putin pe mn..........!si tot asa pana in clasa 6-a in vacanta de vara cand am inceput sa ma ingras intruna !!!!!am inceput sa mananc in fiecare zi de la fast food si dulciuri cat se putea....si alte prostii!!!!Si chiar daca locuiesc la casa nu ma sinchiseam sa ies pe afara sa fac gimnastica!!!Si ghici ce...????AM STAT TOATE ACELE 100 DE ZILE IN CASA SI NU FACEAM NIMIC!!!!!!!!!!!
Intr-o zi iam zis mamei mele sa mergem sa cumparam un cantar,caci nu aveam.Bun,cand am ajuns acasa m-am cantarit si am vazut ca arcul cantarulul a aratat 70 de kg!!!!Am ramas gura casca!!!!Eram atat de trista!!!!!!!!Aveam 70 de kg si 1,63 inaltime!!!!DE la inceputul vacantei mama mea imi zicea ca a inceput sa imi atarne grasimea,dar eu am zis ca ii se pare,nu am bagat-o in seama!Dar la mijlocul vacantei plangeam zilnic!!!!!!!!!!!!!Mama mea stia cum ma simt,dar nu ma ajuta de loc!!!!!!Credam ca ma pune sa tin o dieta sau sa ma inscrie la un sport.Dar nimic!Cumpara zilnic shaorma si eu nu puteam sa rezist!!!pur si simplu nu rezistam!!numai cand ii smteam mirosul...........Pe la sfarsitul vacantei imi era tot mai frica de colegii de la scoala! Ma tot gandeam oare ce fata va face prietena mea?!?!!si sigur colegii mei se vor speria de mn!!!!!Nu am prea suferit la scoala, adica sa ma faca colegii grasa si unflata si s.a. pt ca eu eram respectuoasa cu toti ma intelegeam bn cu ei.De atunci pana azi am inceput sa slabesc asa...incet,incet.
Eu mai vreau sa slabesc aprox.9 kg,ca sa am si eu un corp frumos.pt.ca eu ma cred grasa chiar daca oamenii imi mai zic ''Nu trebuie sa mai slabesti ai forme frumoase.Esti o femeie frumoasa,ar trebui sa fi mandra de tine!''si cei care imi ziceau asa nu m-au vazut pe mn in costum de baie!!!!HORROR!!Cred ca se refereau cas frumoasa doar la fata dau nu si de la bust in jos!!cea mai mare probleama a mea de la corp sunt picioarele!daca poate cineva sa-mi trimita si mie niste exercitii pt.picioare!plzzz.
Nu tin o dieta anume dar incerc sa nu depasesc 1500 de kcal.Si fac si Callanetics,ard cam 700 de kcal.Dar cred ca miar prinde bine o dieta, puteti va rog sa imi recomandati o dieta pt mn?///?

multumesc pt.atentia acordata! pussy