View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 apr 2017, 12:27:19
Madalina Nenciu's Avatar
Madalina Nenciu Madalina Nenciu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)

Stiu ca nu e luni si desi s-a nimerit sa fie inceput de luna(sau pe langa), nu a fost deloc cu intentie.
Da, pentru a nu stiu cata oara sunt la dieta . Va recunoasteti si voi in ultima propozitie?Tocmai din cauza dietelor incepute luni si sfarsite marti sau chiar luni seara, m-am decis sa scriu un jurnal. Jurnal in care sa spun tot ce mananc, tot ce mi-as dori sa mananc, ce sport fac sau nu fac, ce mi-as dori sa imbrac si nu pot..etc.. sa-mi spun toate "durerile".
De ce vreau sa slabesc? Probabil ca toti ceilalti...ma strang hainele, obosesc mai usor si mai ales, atunci cand ma privesc in oglinda parca nu mai sunt eu.
Nu stiu cum sunt toti ceilalti, dar eu functionez mai bine atunci cand am un plan, cand imi impun anumite reguli si restrictii.
Asadar... in momentul de fata cantaresc 99 kile. Planuiesc ca dupa Paste sa am cel putin 3 kile in minus, in continuare sa pot slabi un kil pe saptamana, iar telul final pana in Septembrie sa fie un minus de 20 kile. Wooow pare greu, dar nu imposibil
Imi propun un stil de viata sanatos, cu 3 mese principale si 2 gustari, cu meniuri de cca 1200 kcal. Este vorba despre moderare, in primul rand, sper sa rezist tuturor tentatiilor si sa ajung sa-mi vad visul implinit!
Sa ne auzim cu bine si cu kg mai putine!
Va voi tine la curent cu noua mea aventura!
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui Madalina Nenciu:
adinico (06 apr 2017), butterfly30 (04 apr 2017), igrama (03 mai 2017), lidiuta (05 apr 2017), mihaela2011 (04 apr 2017), silvia2011 (06 apr 2017), Zoe (07 apr 2017)