Subiect: 4
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 apr 2020, 11:09:57
stefs's Avatar
stefs stefs este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 84.3kg
Mesaje: 162
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 212 ori in 117 mesaje
Implicit 4

Bineinteles ca n-am dus-o la capat si bineinteles ca am cazut iar in haul adanc. Si bineinteles, o iau iar de la capat cu multa ambitie care va tine probabil putin, ca in toate celelalte dati.

Ma umplu de frustrare sa vad cat de aproape eram. Acum trebuie sa fac eforturi mari doar pentru a ajunge unde eram anul trecut in vara, spre exemplu.

In alta ordine de idei, se pare ca am multe lectii de invatat. Le invat, din pacate, una cate una. Acum mi-am dat seama si mi-am recunosct ca mananc pe fond emotional. Si, in acelasi timp in care lucrez la alimentatie si sport, ar trebui sa lucrez si pe latura aceasta. Sa-mi recunosc motivele si sa invat sa le accept intr-o alta forma.

Eu in general stau foarte bine cu motivatia si cu disciplina. Nu e o gluma. Dar pana la un punct. Apoi, in loc sa iau o pauza, sau sa caut ceva sa ma ajute sa trec peste acel punct, las totul balta. Si nu oricum, ci mai "grav" ca de obicei, de parca ii pedepsesc pe ceilalti prin dulciurile pe care le mananc sau prin orele pe care le stau in canapea.

In speranta ca e ultima lectie pe care o am de invatat si de trecut peste....
__________________
I am not there yet, but I am closer than I was yesterday
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui stefs:
Axenya (24 apr 2020), butterfly30 (23 apr 2020), mika_me (24 apr 2020), nikytour (23 apr 2020), Q88 (12 iun 2020)