Subiect: Jurnal Didik
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 apr 2010, 10:18:58
MikTerorista's Avatar
MikTerorista MikTerorista este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: disociata
Date: 164cm, 61.1kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Didik

m-am hotarat si eu intr-un final glorios sa ma reapuc de slabit entru ca nu se mai poate deja..spre marea mea tristete am ajuns iarashi la 67 de kg desi akum 4 ani reushisem sa plek de la greutatea asta si sa ajung la 56 ..dar a venit apoi bacul ...si a inceput rontaiala si delasarea...iar pe masura ce timpul a trecut sesiunile au adus si ele makr 2 3 kg in plus..marturisesc ca sunt satula peste cap de cure de slabire,diete si regimuri..dar vreau sa-mi mai incerc odata norocul si sa ma reapuc de sport si o dieta relativ ushoara...trebuie sa fac asta pentru mine pentru ca la varsta asta ar trebui sa fi sexy si ...pot sa fiu si eu. desi nu am complexe ca sunt grasa sau ceva de genu de data asta m-am hotarat sa merg pana la capat si sa pot purta cu mandrie acele rochitze mini negre care mie-mi plac la nebunie..
MikTerorista, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1798 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1281 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 507 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]