View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 mar 2023, 16:33:18
Oana's Avatar
Oana Oana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Foamea
Date: 165cm, 126kg
Mesaje: 122
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 5 mesaje
Implicit De la 126...in jos

Buna ziua tuturor!

Imi doresc sa tin acest jurnal pentru a ma ambitiona sa slabesc. Intotdeauna am fost grasa, acum mai grasa ca oricand.
Intotdeauna m-am mintit ca ma sint bine in pielea mea, bulshit, minciuna mai gogonata ca asta nu am intalnit.
Am incercat sa ma apuc de diete de mii de ori, nu le tin mai mult de o ora...o zi...si aici se opreste totul. La mine nu functioneaza "stil de viata mai sanatos", nici macar problemele de sanatate nu m-au facut sa renunt la mancare, si am multe probleme, nici macar nu le mai stiu numarul.

De maine ma apuc de dieta weight watchers, de maine vreau sa numar puncte. Avand o greutate mare, consider ca ma ajuta mult psihic sa imi umplu stomacul cu acele alimente care au 0 puncte.

O sa fie greu, nu sunt o persoana care pana acum a reusit sa renunte la vreo dependenta. Intotdeauna dependentele s-au acutizat si m-au dus pe marginea prapastiei. Am multe lacune si multe minusuri, candva credeam ca sunt un om bun, corect si parolist, acum STIU ca nu sunt asa. Ma voi lupta sa ma schimb si sa devin versiunea mea mai buna. In primul rand pentru mine, apoi pentru cei din jurul meu.

In sufletul meu ma indoiesc ca voi reusi, sper ca ratiunea sa castige de data asta.
Oana, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Oana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2331 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1814 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Oana:
butterfly30 (13 mar 2023), nikytour (14 mar 2023)