View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 apr 2010, 21:33:50
myr3lush's Avatar
myr3lush myr3lush este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Valencia, Spania
Vârsta: 33
Dieta: momentan nu tin nici o dieta :-ss ,doar ca nu mananc dupa ora 6 seara
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput

Buna!:*
Sunt noua pe aici
De sambata (17.04.10) am inceput sa tin regim ...adica am exclus complet painea,sarea,dulciurile,carnea grasa.
Ce m-a determinat sa fac asta?pai,m-am urcat pe cantar si am vazut ca am 58 de kg
Eu stau in Spania de 2 ani ,in tara nu eram grasa,aveam 48-49 kg,poate si 47 si mancam orice la orice ora
Dar in 2 ani am luat in greutate 10 kg
Vreau sa slabesc!!!
Am inceput sa caut pe net si am gasit tot felul de diete ...dar nu pot sa tin o dieta stricta,sa mananc la ora fixa exact ce scrie pe acolo,asa ca m-am decis sa nu mai manac paine si duciuri deloc...imi e greu,dar nici chiar asa
La micul dejun mananc cereale fitness(stiu ca nu sunt foarte bune la dieta ,dar tine de foame) sau un iaurt degrasat si un mar sau alt fruct (fara banane)
La pranz mananc piept de pui fript(250 g,cam asa) si o salata de varza alba cu piper ,condimente pt salata,patrunjel,otet,fara sare ...
Cina nu prea o iau in serios,mananc vreun iaurt sau ceva fructe...Si intre mese mananc tot fructe,nu multe si incerc sa beau 2 l de apa pe zi .
Nu mananc nimic dupa ora 6.Am inceput sa fac si exercitii pt picioare,brate,fund,abdomen,solduri...
Nu e de mirare ca m-am ingrasat atat,mancam tot felul de prostii,dulciuri cu crema,mancaruri grase,mancam si noaptea ...dulciurile erau la ordinea zilei,la fel si sucul cu acid.
In fine,sper sa reusesc sa slabesc