View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 apr 2010, 22:08:21
codynutza's Avatar
codynutza codynutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 166cm, 49.3kg
Mesaje: 1.126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Codynutza - My sweet diary

Salutare slabutelor!

Ma numesc Ioana si am 21 de ani, aproape 22. Principala mea preocupare din ultima vreme a fost greutatea si acum ca am ajuns aproape de target si imi este teama ca nu voi reusi sa ma mentin.

Problemele mele cu greutatea au aparut vara trecuta, cand am fost plecata in America. M-am ingrasat 6 kg in 3 luni...si s-au vazut. Simteam eu ca m-am ingrasat, insa parca nu realizam acest lucru. Nici macar dupa ce am revenit in tara nu am incercat sa iau anumite masuri. Adevaratul soc l-am avut in decembrie, cand m-am cantarit pentru prima data dupa ffff mult timp. Si surpriza...cantarul imi aratase nici mai mult, nici mai putin decat 60 kg. Imi venea sa plang si nu puteam sa-mi dau seama cum am fost asa inconstienta.

Asadar, regimul l-am inceput in 3 ianuarie 2010, dupa sarbatorile de iarna si cum nu eram f documentata in domeniu am inceput cu o dieta pe care mi-am amintit ca am mai tinut-o eu cand aveam 15 ani. Timp de o saptamana si jumatate am mancare doar supa de legume cu carnita de pui si am reusit sa dau jos cateva kilograme. De atunci am incercat mai multe diete, insa intre timp mi-am permis si cateva abateri...cum ar fi prajiturile.

Sunt moarta dupa prajituri si nu stiu ce sa fac ca sa renunt la ele! Mi-am dat seama ca ma ingras de la ele, dar parca nu ma pot abtine. Pe 3 mai implinesc 22 de ani si merg la Oradea, acasa si nici nu vreau sa ma gandesc cata mancare va fi acolo, plus tortul facut de bunica mea. In situatii de genul incerc sa mananc limitat, dar trebuie sa recunosc ca uneori nu reusesc. I`m a bad girl!

Acestea fiind spuse, ma gandesc sa inchei prezentarea ca sa nu va plictisesc. Acum tin un regim disociat, bazat pe legume, fructe si iaurt degresat si am ajuns la 51. Mai am doar 3-4 kg de dar jos, insa problema mea cred ca va veni abia apoi, fiindca nu stiu daca pot sa ma mentin, pentru ca in ultima vreme m-am privat de la multe lucruri, cum ar fi painea, pastele, prajelile, fast-food-ul, cerealele, s.a.m.d.

Va doresc o seara placuta!!!