View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 iul 2009, 13:29:40
amelie's Avatar
amelie amelie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iun 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 40
Date: 163cm, 70.1kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Disociata pe mese

Buna, slabutelor!
Nu stiu daca s-a mai discutat (sper sa nu ma repet) dar vreau sa stiu si eu cum e cu dieta disociata pe mese. De luni am inceput sa tin pe zile, dar nu am reusit sa ajung pana la capat, asa ca la a treia zi am renuntat. Nu e de mine disociata pe zile, ma simteam foarte slabita si ametita, nici nu puteam sa ma ridic din pat.
Ma gandeam sa incerc un regim disociat pe mese. De cateva luni evit sa mananc la aceeasi masa carne cu cartofi sau cu branza, paste cu carne, etc, dulciuri la desert. Eu banuiesc ca asta e o dieta disociata pe mese (dar nu sunt sigura). Trebuie cumva sa mananc, de exemplu dimineata iaurt, dupa-amiaza fructe, gustarea fructe iar seara proteine?
In dieta disociata pe mese pot sa amestec branza cu legume sau carne cu salata?
Sper ca fetele care au incercat aceasta dieta sa ma lamureasca si pe mine cum sta treaba si daca functioneaza.
amelie, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
amelie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2110 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1336 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat