View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 apr 2010, 10:56:57
oana291181's Avatar
oana291181 oana291181 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 117kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Dieta unei grasute pe nume Oana

Buna fetelor!

Prima zi de dieta Monti, prima zi in randul vostru.
Pot spune ca m-am apucat de slabit serios in august 2009. Cum? Prin cea mai mare prostie a mea. La 118 kg am inceput marea dieta herbalife. am slabit 20 de kg, numai ca nu mi-am mai permis produsele si in conditiile in care am mancat in limita a 1000 de calorii pe zi m-am ingrasat de am ajuns la 127 kg in numai 3 luni. Atunci am luat decizia de a ma duce la medic si a-mi face niste analize, care din fericire au iesit bine (aici intra si cele pt tiroida). Tot acelasi medic mi-a prescris Xenical, care se pare ca m-a ajutat sa dau 5 kg jos, dar mi-a dat si o dieta care semana izbitor cu Montignac (desi ea zice ca nu ), dar care nu respecta anumite principii logice.
Asa ca am decis sa merg mai departe cu Monti ca la carte si de asemenea si cu Xenicalul(aici vreau si parerea voastra) si cu Dialevel de la wallmark care este foarte bun pentru glicemie si contine si crom.

Spre sfarsitul zilei revin cu intregul meniu pe ziua de azi, pentru ca nu stiu inca ce voi manca la pranz si diseara .

Eu va las acum pt ca vad ca am de citit foarte mult despre aceasta dieta, iar voua va urez un week-end cat mai linistit!

Slabire usoara fetelor!
oana291181, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2563 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]