View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 10:04:19
deea9's Avatar
deea9 deea9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Arad, Romania
Date: 163cm, 51.5kg
Mesaje: 261
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Deea9 - inainte,cu optimism

m-am gandit sa-mi "adun" aici toate postarile rasfirate , poate,poate gasesc un surplus de ambitie pentru a ajunge la indeplinirea scopului propus

" scriu pentru prima data,asta dupa ce de cateva zile citesc la greu ! nu pot sa spun ca am o poveste , dar as dori sa ma alatur voua! nu am tinut dieta de ani buni pentru ca nu am avut probleme de genul acesta! in schimb , m-am lasat de fumat,ceea ce, am impresia ca mi-a schimbat in oarecare masura metabolismul si am pus pe mine cam 5 kilograme ! de ce spun asta? pentru ca nu mananc mai mult decat inainte de "lasat" si totusi....daca nu ar fi vorba decat de cantar , stiti si voi... numai ca... nu ma mai incap hainele ! am inceput de ceva timp sa mananc mai putin , dar... nici un rezultat! acul cantarului se incapataneaza sa raman pe loc! cred ca sportul e singura solutie! in mod normal dimineata beam doar cafea cu lapte si o lingurita de miere peste zi mancam un singur fel , eventual imparteam o portie in doua ,iar seara un mar,doua si... un pumn de bazzaconi"

ar trebui sa completez ca fumam cate 2 pachete de tigari/zi , ceea ce, acum vad, a presupus o gramada de calorii arse - "la propriu" mi-am pastrat stilul de viata , dar nu ma simt bine in pielea mea de acum , intinsa cu 5 kg! una din greselile mele de cand ma stiu este o viata dezordonata - in ceea ce priveste alimentatia si sportul! nu m-am hotarat la dieta , dar probabil va fi ceva intre Monti si hipocalorica - doar din cauza ca n-as vrea sa renunt la cafeaua mea de dimineata cu lapte si miere
succes tuturor
deea9, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1012 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de deea9; 26 apr 2010 at 10:08:28.