Subiect: Jurnal Cara
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 22:02:49
Cara's Avatar
Cara Cara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: nu urmez inca :))
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Jurnal Cara

.Mda deci am o mare problema cu greutatea..M-am hotarat sa slabesc,am mai tinut asa 2,3 diete mici insa slabeam putin apoi nu ma mai puteam abtine si iar incepeam sa mananc normal...normal adica mult ...gen KFC,Mec,si alte prostii nesanatoase,nu mai zic de pepsi non stop ,dulciuri ..sunt dependenta de dulciuri si sunt si foarte pofticioasa,imi este foarte greu sa ma abtin.De curand am inceput sa ma duc la aerobic,ma duc de 3 ori pe saptamana,insa tot haotic mananc pentru ca sunt plecata mai toata ziua de acasa,si mananc ce apuc,gen hot dog,hamburgeri si chestii de gen.Cum as putea sa tin o dieta cand am un program asa haotic?Nu pot sa am mese fixe cum se zice ca e bine.I need help!.Acum am 64 de kg.si as vrea sa ajung la 55...da visez nu?.Am nevoie de ceva sfaturi,ce sa mananc,niste retete de mancaruri dietetice..plsss..help daca stiti.v-am pupat ne mai auzim :*:*:*
Cara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2108 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1591 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]