View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 iul 2009, 09:21:14
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Haideti sa ne planuim.

Pt ca citesc o carte desteapta,si incerc sa impartasesc cu voi aici:http://forum.slabute.ro/diete-alimen...natos-867.html sa incercam sa punem in aplicare unul dintre cele mai bune sfaturi pe care eu le-am gasit pana acum.
Ar trebui sa vizualizam ce va fi dupa ce vom reusi sa slabim,si sa ne gandim la asta mereu,pozitiv,sa ne gandim ca de data asta chiar vom slabi,si ca acum va fi pentru totdeauna.
Nenea de scri cartea spune sa ne facem o lista cu planurile noastre,dar sa folosim pt ea timpul prezent,pt ca noi deja facem totul pt a slabi.
Si iata lista mea:
Sunt atat de fericita ca mi s-a redus deja stratul de grasime de pe mine.
Sunt incantata ca am pierdut deja 15 centimetrii in talie.
Pana in noiembrie o sa incap deja in blugii mei cei noi,pe care i--am cumparat intentionat mai mici,si care acum nu imi intra pe fund
Am sa imi schimb din nou toata garderoba pana in decembrie,si am sa port toate hainutele alea mici care deocamdata nu imi vin,dar imi veneau acum 4 ani.
Mananc 7 mese pe zi,la distanta nu mai mare de 3 ore.
Ce bine e sa nu mananc dulciuri si faina alba,pentru ca folosesc in alimentatia mea doar carbohidrati neprelucrati.
Beau minim 2 litri de apa de zi si sunt mereu hidratata.
Sunt mandra de cum arat acum.
Fac sport zilnic,si ma minunez de cat de bine ma simt.
Iubesc sa fac sport.
Fiecare zi este un nou inceput pentru mine,iubesc fiecare zi in care fac sport.
Mananc sanatos,si asta ma face sa ma simt pline da viata.
Urasc carnea de porc,pasare sau vita,dar iubesc minunata carne de peste.
Mananc in fiecare zi minim 80 de grame de porteina.
Nu scad zilnic sub 1600 de calorii.
Sunt mandra ca reusesc sa slabesc nu mai mult de 1 kg pe saptamana,iar asta o obtin prin scaderea a 500 de calorii din caloriile de mentinere,si 500 din sport.
Si sunt tare mandra de mine.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 28 iul 2009 at 09:54:42.
Răspuns cu citat