View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 08:27:09
Despi's Avatar
Despi Despi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Va salut cu drag pe toate .Ma numesc Denisa,am 22 de ani si sunt din Bucuresti.
Pot spune ca sunt o fire mai dificila ..si niciodata n-am fost multumita de mine ,indiferent de ce ziceau oamenii din juru` meu.Acum,cred ca am ajuns la apogeul deprimarii .Nu sunt grasa ..dar nici slaba ..am o groaza de celulita si vergeturi (ramase in urma nasterii Mariucai ,acum 4 ani )..insa nu sunt multumita de felu` meu de alimentatie ,de viata sedentara pe care o am si de mine.
De multe ori am zis "de maine ma schimb/de maine incep sa mananc sanatos/de maine slabesc,dar niciodata n-am avut putere mai mult de 2 zile .Sunt mancacioasa si pofticioasa de fel ..si mi-e greu sa ma abtin ,dar problema e ca mananc si mult..si mi-am largit stomacul...Erau zile sau seri ,cand dupa ce mancam cat o vaca ,,mi-era scarba de mine ..si ma duceam sa vomit ..
La servici mi-e oarecum usor ,pentru ca mananc ce-mi propun ,dar acasa ...e teroare ,iar eu muncesc 2 zile...cu 2 libere..Stau cu socrii ..si mi-e greu si cu banii ,ca sa-mi pot cumpara separat alimente sanatoase...si bune ,adica piept de pui ,peste sau carn de vita in fiecare zi .Cred ca ma intelegeti .Uite ,de exemplu acum sunt la servici ..si am avut 15 ron la mine pentru mancare...din care mi-am luat un iaurt degresat si o mini painica de tarate ,am si 2 oua fierte ..cateva fructe ,dar mai am 7 ron pt pranz ..si nu stiu ce as putea sa-mi iau de ei
Sper ca nu v-am plictisit cu povestioara mea.Simt doar nevoia sa ma inteleaga cineva ...Toti in jurul meu zic ca-s nebuna ..si ca sunt destul de bine ,dar eu nu ma plac deloc..si am nevoie de cineva care sa ma incurajeze ..si sa ma traga de urechi ca n-am deloc grija de mine.
Va multumesc din suflet tuturor care sunteti alaturi de mine....Sa aveti o zi foarte frumoasa slabutelor !!
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]