View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 mai 2010, 17:29:45
nadin3's Avatar
nadin3 nadin3 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: Dieta cu suc de rosii
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 103
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Nadin3:e chiar asa de greu?

veti spune "o alta disperata la orizont"....... poate... dar e atat de am 18 ani fara o luna, in trei saptamani merg la o nunta pe care am asteptat-o o viata, am 1,67 si 64 de kg acum trei saptamani am tinut dieta cu supa de varza si am ajuns de la 67 la 64, apoi atunci a urmat o saptamana in care nu am tinut cont de multe si am mancat dar nu exagerat, apoi saptamana trecuta iar am tinut dieta cu suc de rosii si ajunsesem la 62kg dar de vineri seara mananc in continu nu mai pot. si daca ar fi vorba doar de cum arat ar fi ceva dar nici nu ma mai simt la fel de libera cum m-am simtit in saptamanile alea 2... am incercat si ieri si azi sa ma apuc din nou dar pur si simplu nu mai reusesc... va rog din suflet sa ma ajutati!
nadin3, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2430 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1913 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]