View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 14 mai 2010, 17:01:39
oana30's Avatar
oana30 oana30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 apr 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 177cm, 59.4kg
Mesaje: 139
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Chiromantie - notiuni de baza

Buna fetelor ...am citit multe carti de chiromantie pana acum la 20 de ani si am intalnit multe femei care vroiau sa afle despre viitorul lor :copiii(cea ce le intereseaza cel mai mult),casatoria, iubitii si cateodata cat voi trai?
SA incepem cu copiii nu am mult de zis)deci va uitati la muntele de sub degetul mic toata lumea are un munte acolo de fapt ese sub fiecare deget , asa si acolo se afla o liniuta sau doua sau trei sau mai multe care semnifaica numarul copiilor daca de zexemplu este o linie mai groasa si una mai substire inseamna ca vei avea un baiat(linia groasa) si o fetita (linia subtire) la unele ntu se vede prea bine adica poate vei vedea mai multe lini subtiri..incearca sa strangi acel munte si vezi cate linii iti apar.Acum cu iubitii si casatoria: aici e mai simplu :tineti mana pumn si uitativa muchia palmei sub degetul mic acolo va aparea o linie groasa sau doua groase acelea semnifica casatoria daca este o linie groasa inseamna ca durata casniciei va fi lunga si una frumoasasi daca mai este una inseamna ca te vei casatori de doua ori. Ptr a fi sigura de acestul lucru va uiati la acele doua sau numai la una (daca asa va aparut)si daca are o bifurcatie la inceput sau sfarsit sau o despartire de ceva timp sau o sadere de un timp mai indelungat intr-o tara straina.(cateoadata o bifurcatie la inceputul liniei inseamna o logodna mai indelungata,) (Am citit in palma prietenei mele si am vazut ceva la linia destinului un semn care insemna ca rudele ei nu i vor permite ceva,o sa i aduca tristete acel lucru interzis si am vazut la linia casatoriei acea bifurcatie de cre vam zis de inceput,si am vazut o logodna intrerupta ( avea o bifurcatie mare care nu avea si continuare)aceste lucruri inseamna ca logodna ei a fost intrerupta din cauza parintilor) imi pare rau ca am facut o paranteza mai bine doua ,asa de mari asa imi place mie sa bat campii.....sa va mai spun ceva daca acea linie care va aparut in palma (ma refer la cea mai groasa) da coboara spre linia Inimi(este acea care este in susul palmei prima de sus)inseamna vaduvie ,daca coboara treptat -ultima boala a sotului va fi de lunga durata.Si daca se indreapta in sus inseamna ca nu te vei casatori. ASA...sunt sigura ca vAM PLICTISIT si va intrebati ''dar inteligenta asta nu ne spune si la cati ani ne casatorim???'' va voi zice :

  1. daca este aproape de linia inimii - uniunea va avea loc inaite de 18 ani pt. fete si 21 pt. barbati
  2. aproape de mijlocul distantei dintre linia inimi si baza celeui de-al 4-lea deget - inaite de 28 de ani pt.femei si 35 pt. barbati
  3. situata la un punct aflat la trei patrimi din distanta intre linia inimii si radacina celeui de-al 4-lei deget - aporx.38 de ani pt.femei si 45 de ani pt barbati
  1. ma sus de acel punct - intre 45 si 70 de ani
si am uiatat sa mentioanaez daca apare pe langa acea llinie a (sau doua)casatoriei care va aparut alte liniute inseamna si iubitii cu care ati avut relati mai serioasa dar acum sa nu va uitati dupa cele maii mititele liniute si care deabea sa vad ca acelea nu semnifica nimik.
Si acum va voi zice despre ...cat voi trai? daci acum o sa scriu pana imi creste barba... :am gasit aceasta poza sper sa vedeti ceva aici scrie in palma lui asta ani de viata de la 10 ani pana la 90 de ani ( ce norocos ii tipu'treieste atat de mult )
mmm..da..sper ca ati inteles ceva.......................na bine va pup



Ultima dată editat de Slabuta; 14 mai 2010 at 17:07:26.
Răspuns cu citat