View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 19:12:05
adrianita18's Avatar
adrianita18 adrianita18 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 168cm, 73kg
Mesaje: 47
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?

Buna fetelor....sunt sigura ca la un momendat toate ati simtit acelasi lucru pe care il simt si eu acum...dupa atatea diete si exercitii vine o perioada in care simti ca nu mai ai putere sa te trezesti dimineata sa o iei din nou de la capat cu inca o zi de cura...si pana la urma ajungi sa cedezi...fara sa te gandesti ca pentru o zi de placere,mai tarziu ai sa platesti cu mai multe zile dintr-o cura pe care o detesti.......
Asta e situatia in care ma aflu eu akum....sunt constienta ca trebuie sa slabesk...si pana la urma ma apuk de dieta,reusesk sa o tin 2-3 zile si apoi se gaseste cineva care sa ma ispiteasca...si asa ajung sa renunt in nou...Rugamintea mea este sa fim alaturi una de alta sa reusim sa invingem kg in plus care sunt atat de incomode si au un aspect de-a dreptul ingrozitor....Astept mesajele voastre cu ce putem face in momente de genu asta...va pup si va urez o seara placuta
adrianita18, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 718 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat