View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 18:39:54
alexutza21's Avatar
alexutza21 alexutza21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2009
Locaţie: giurgiu, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 57kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Alexutza21 - E timpul pentru o schimbare...

Buna fetelor!
Numele meu este Alexandra, am 22 de ani, 1.55 si 60 de kg.. Dieta pe care o tin este una personalizata, pentru ca altceva nu-mi permit, programul meu de lucru fiind putin cam incarcat in ultima vreme..Cat despre mancare.. am exclus prajelile, preparatele fast-food, dulciurile( mai exista cate o mica scapare cateodata) din meniul zilnic, iar sport sa zicem ca fac miscare destul de multa, datorita locului de munca, pt ca stau f mult in picioare si ma misc continuu..
De ex azi am papat asa:..
-de dim la ora 6 (atuncii este trezirea) o cana de cafea, si un baton de cereale.
- la pranz(pauza de masa) ora 11:30- o jumt de piept de pui fript cu rosii si castavetii
- pe la 5 jumt am papat o salata de rosii cu castraveti si putina branzica ...si cam atata.. Cam asta ar fi meniul meu zilnic.. care mai include si fructe cateodata.. mere,banane,capsuni..depinde de pofta...
Cam atat sa nu va plictisesc... astept sugestii, ideii si critici atunci cand fac ceva gresit..
Va multumesc si va doresc bafta multa!
alexutza21, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 929 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 20 mai 2010 at 19:19:47.