View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 17 aug 2009, 18:22:52
BOGDAN's Avatar
BOGDAN BOGDAN este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 aug 2009
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 43
Date: 176cm, 84kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Thumbs up Ce parere aveti de programul meu?

Pentru a-mi creste masa musculara si implicit metabolismul si in acelasi timp sa si slabesc o sa detaliez cum procedez si sunt curios daca mai exista cineva pe acest forum care de asemenea vrea sa si slabeasca si sa si castige ceva masa musculara, sau cineva care are sugestii spre a imbunatatii programul meu.
Am intalnit multe persoane in spatiu virtual care vor sa puna ceva masa musculara(nu prea multa) si in acelasi timp sa si slabeasca. Exlus concentrate si alte prafuri. Hrana sa fie naturala.

Ca si dieta consum: lapte degresat, piept pui fara piele, carne de vita slaba, telemea de vaca, branza proaspata, iaurturi degresate, albus ou, orez, legume si fructe, grau incoltit cu miere de albine si nuca, polen, peste, ceaiuri (macese, anghinare, sunatoare, musetel)

Cam intre astea ma invart, cu ceaiul de anghinare am facut o cura de o luna pentru detoxifiere.

Programul de antrenament cu doua gantere:
luni: piept, triceps, deltoid
marti: spate, biceps, abdomen
miercuri: piept, triceps, picioare
joi: spate, biceps, abdomen

Exercitii piept: impins din culcat 4 serii 10rep
flotari 3 serii (max)
fluturari din orizontal 4 serii 10 rep
Triceps: extensii cu gantera (cu mana pe spate) 4 serii 12 rep
extensii din aplecat 4serii 12 rep
Biceps: flexii 4 serii 10 rep
flexii hammer 4 serii 10 rep
Spate: indreptari 5 serii
ramat din aplecat 5 serii
Abdomen: crounch, bricege, etc
Picioare: genuflexiuni, ridicari pe varfuri si fandari cu gantera, alergari in parc.


Sambata si Duminica alerg in parc 1 ora viteza medie. Inainte si dupa exercitiile de forta fac 20 min taebo. (20 min inainte ritm usor spre mediu pt. incalzire, 20 min dupa ex de forta la intensitate maxima).

Va astept cu recomandari atat vis-a-vis de dieta (daca mai pot adauga ceva) cat si vis-a-vis de antrenament.
BOGDAN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2785 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2268 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2269 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat