Subiect: Jurnal Capsunik
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 14:42:12
cristine017's Avatar
cristine017 cristine017 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 30
Dieta: South Beach Faza I
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 264
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Jurnal Capsunik

In primu` rand buna fetelooor de cateva zile citesc forumul asta si jurnalele slabutelor si m`am hotarat sa`mi fac si eu un jurnal .Am 1.60 sau 1.61 nu stiu sigur si am 60 d kg .Problema la mine e urmatoarea am impresia ca toate acele 10 kg in plus s`au pus pe burtica si pe solduri .La oricine zic ca trebuie sa slabesc zice "de unde?" pentru ca eu port hanorace sau tricouri mai largi sau tip babydoll si nu se vede ..si picioarele le am destul de subtiri..daca m`ar vedea in costum de baiee ..insa cand imi vad soldurile si burtica in oglinda ma deprim .Problema cea mai mare la mine e ca am inceput nenumarate cure si dupa 5-6 zile le`am abandonat desi ultima data (acum vreo 1 luna) eram sigura ca voi reusi..si am mai avut incercari de mancat sanatos care m`au tinut mai mult ..aproape o luna ...apoi am iesit cu prietenele si hop o pizza o cola si gata am fost .A da ..si mai vine si vara ..nu spun ca vreau sa slabesc 10 kg intr`o luna, as fi absurda nici macar in 2 dar vreau ca in august sa fiu destul de ok .Eu slabesc foarte repede si daca mananc 2 saptamani sanatos se vad rezultate foarte mari ..nu neaparat pe cantar ..insa pe mine da.Si totusi ..ce ma retine ?
A da ..si inca ceva cred ca am o problema psihica sau nu shtiu ..se intampla sa`mi propun sa tin dieta si mananc super sanatos dimineata si la pranz ..si seara sa zicem face mama paste innebuneeesc ..mancarea mea preferata ..si mananc si nu ma mai opresc si dak tot am mancat paste zic am stricat dieta pe ziua de azi ..o reincep de maine ..si mai mananc si o inghetata sau cv am inceput de astazi 24.05 o dieta si sper sa ma tina mult si bine ..nu e o dieta in sine ..pur si simplu mananc sanatos si fac tae bo si seara pe stepper si pe leg magic ..saptamana viitoare cand o sa am ceva banuti imi fac si abonament la sala si ma pun serios pe treaba ..ma duc de 3-4 ori p saptamana ..sper sa ma tina de data asta si voi reusi datorita incurajarii voastre ..a da ..si il am si pe prietenul meu de partea mea care merge la sala regulat si ma ambitioneaza

Va puuup si sper ca nu v`am plictisit cu povestile mele
cristine017, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2269 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1752 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]