Subiect: Jurnal OtiliaIon
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 30 mai 2010, 12:55:54
OtiliaIon's Avatar
OtiliaIon OtiliaIon este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mai 2010
Locaţie: Ilfov - Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Invat sa-mi controlez greutatea
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 513
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Jurnal OtiliaIon

Ce ma bucur ca am gasit aceasta comunitate.. Mi se par grozave informatiile si suportul pe care le gasesti aici.

M-am hotarat sa incep si un jurnal pentru a tine evidenta a cat si ce mananc, ce sport mai fac, prin ce stari trec, ce tratamente am incercat..

Acum sunt prinsa si cu disertatia asa ca nu am timp sa citesc foarte multe subiecte de pe forum dar imi propun ca dupa ce scap de examen sa iau la puricat tot forumul, sa cunosc toate slabutele, sa invat din experientele lor, sa adaug cunostintele mele..

Poate intr-o zi vom avea iesiri in lumea reala, pentru a juca volei, pentru a merge impreuna la un bazin de inot, ori sa ne dam cu bicicletele sau cu rolele..

E greu sa tii un regim dar cand stii ca nu esti singura care sufera parca totul e mai usor. Bine v-am gasit slabutelor, sa slabim frumos si repede!
OtiliaIon, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
OtiliaIon, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2502 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1985 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1728 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de OtiliaIon; 30 mai 2010 at 13:00:37.