View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 12:55:39
1Diana's Avatar
1Diana 1Diana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2009
Locaţie: Iasi -deocamdata :P, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Rina..reloaded + <1200 cal + cardio
Date: 156cm, 87.3kg
Mesaje: 153
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal cu happi end :) - 1Diana

Ciao slabutelor! Dupa mult mult mult timp m-am deci sa-mi fac si eu un jurnal in care o sa scriu cum decurge dieta,cate calorii am mancat si cate am consumat,ce stare de spirit mai am si tot ce-mi trece prin cap ..e important sa spui ce simti si ce gandesti.
In prezent am 96 de kg ,in fiecare an m-am ingrasat din ce in ce mai mult inca de cand eram mica,am incercat de f multe ori sa slabesc si tot de atatea ori am esuat..acum o sa fiu cea mai ambitioasa si nu o sa renunt.Problema e ca eu nu constientizez cu adevarat cate kg am si nu ma vad cum ma vad altii,poate de aceea nu am avut atata ambitie si nu mi-am gasit cu adevarat o motivatie
Vreau sa ajung la 48 de kg in maxim un an si sa nu ma mai ingras niciodata.
Planul meu de dieta:

-1200 calorii pe zi (sau mai putin in functie de cata miscare o sa fac)
-tae-bo de 3 ori pe saptamana
-cardio de 5 ori pe saptamana (30 min)
-Alimente interzise:dulciuri,cartofi,suc,ulei,prajeli,fainoa se,fast food
-Alimente pe care le voi consuma mai des:paine cu fibre,iaurt cu visine (o sa fie desertul meu),peste(pangasius,sardine,ton,macrou),piept de pui la gratar/sunca de pui,oua,branza(nu gasesc niciunde branza cu mai putin de 10% grasime),fructe(de toate ),legume:rosii,castraveti,varza,ridichi etc ,lapte 0,1%.

O sa-mi fac abonament la sala pe la jumatea lui iunie(acuma nu imi permit) dar pana atunci o sa fac exercitii la bicicleta eliptica,sarit coarda,volei,mers pe jos ..combinate .

Am mai incercat urmatoarele diete:Montignac(m-am simtit foarte bine in timpul acestei diete dar n-am putut sa rezist prea mult);Atkins(stiu ca dietele low carb dau cele mai bune rezultate dar nu sunt pentru mine,am rezistat doar o zi),hipocalorica-1000 cal pe zi (desi am tinut-o mai mult timp nu prea am vazut rezultate si aveam multe pofte).
Cam atat...o sa scriu diseara caloriile mancate si consumate..acum ma duc la invatat c-am intrat in sesiune si is un pic stresata ...pe curand

Aaaa..si cel mai important lucru: Vreau sa ma sutineti!!

Ultima dată editat de Slabuta; 06 iun 2010 at 12:21:13.