Subiect: Jurnal Mirutza
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 12:48:11
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Smile Jurnal Mirutza

Buna!
Sa va zic pe scurt...povestea mea. Am avut o greutate normala pana la varsta de 11 ani, cand au divortat parintii mei. De atunci au inceput problemele...
Am inceput sa iau in greutate, an dupa an...asa ca de mica, am aflat ce sunt alea cure de slabire sau kg in plus.
In iulie 2008, m-am casatorit si din cauza emotiilor dinaintea nuntii....am ajuns la 62. Dupa luna de miere, plina de bunatati , am mai luat inca 2 kg....Si dupaia nu prea stiu ce s-a intamplat ca...acum...am ajuns la 67 kg.
As dori sa ajung inapoi la 58-59 kg si sa ma mentin.
Vreau sa va zic ca cunosc multe informatii legate de nutritie si cure de slabire....si cu toate astea....slabesc extraordinar de lent si de greu( cel mai mult am slabit 5 kg!!!)
De mancat, mananc foarte putin, destul de sanatos si sport fac de 2-3 ori pe saptamana (1 ora de kangoo jumps,1 ora pe bicicleta,1 ora Pilates).Nu mananc mai tarziu de ora 19 si evit prajelile si rontaielile intre mese...Am fost si la nutritionist si mi-am facut analizele, dar nu a iesit nimic in neregula...
Acuma, de cand am intrat pe acest forum, incerc sa pap 1250-1300 kcal/ zi si sa fac minim 30 min sport/zi
Va pup!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]