Subiect: Jurnal Mika
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 30 aug 2009, 19:17:42
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Post Jurnal Mika

uff...dupa ce m-am acomodat cu forumul si cu gandul ca trebuie sa "slabesc"...am hotarat ca e bine sa imi fac si eu un jurnal...in cazul in care undeva dau chix, slabuta sa ma poata trage de manecuta..si nu numai ea...
eu nu tin o dieta anume...am inceput acum o saptamana, de luni, 23 august, mai exact..am hotarat sa elimin din alimentatia mea painea, dulciurile si mancarurile ff grase...
in schimb, ceea ce mi-am propus eu este sa mananc apropae orice, da putin, cat sa nu mor ca sa zic asa si ink un pic...asta ca sa nu am surpriza ca elimin mancaruri din alimentatie, care imi plac, imi creez frustrari si odata, knd poate voi avea un mom de slabiciune, sa dau iama si sa ma infrupt...vreau sa slabesc dar nu sa fiu o frustrata
ce n-as da sa scap de kilogramele astea afurisite in timp scurt, dar daca vreau sa fie de durata, e clar ca niste kilograme acumulate in timp, nu le poti elimina decta tot ..in timp
vreau sa slabesc frumos, asa ca trebuie trecut in revista si sportul..sapt asta am facut in fiecare dim si seara cate 30 de minute de alergare pe loc, iar seara si cateva exercitii fizice...
de maine o sa incep cu tae bo dimineata si seara, iar dimineata si o ora de mers pe bicicleta(nu statica)..am auzit k ajuta la subtierea gambelor...si consum si in jur de 250 de calorii...apropos, cate calorii consum cam in 45 de minute de tae bo???
inca nu m-am cantarit..am zis k mai astept o saptamana..desi, ma simt deja parc amai usurica..sper ca si cantarul sa fie zgarcit atunci cand va fi cazul
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]