View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 iul 2010, 18:24:35
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Am ajuns la mentinere - Justbelieve

Ei bine,sunt la mentinere de mai bine de o luna dar abia acum mi-a trecut prin cap sa deschid acest subiect
Am ajuns la mentinere,am 49 de kg.Dar nu ma pot considera o adevarata slabuta,am picioarele groase.As vrea sa stiu parerea voastra,pe ce sport sa ma axez mai mult pentru a le putea subtia,mai bine zis sa pot scapa de cativa cm .La sala n-am cum sa merg,nu este asa ceva in micul meu orasel si nici bicicleta de camera,stepper n-amDeci imi raman doar exercitiile de pe net,care sunt destule zic eu.
Sa va spun ce sport fac eu acum.Alternez programul slim in 6(care mi se pare potrivit mie,solicita picioarele),turbo jam(mai mult e pentru abdomen dar si acesta trebuie tonifiat),kickboxing(iarasi pentru picioare),aerobic(ma axez pe exercitiile pentru picioare) si bineinteles si exercitii pentru picioare.Ma bate gandul de luni sa revin si la pilates si tae bo.E bine daca le-as face pe acestea ?
La capitolul alimentatie nu prea stiu cum sta treaba.In jur de cate kcal ar trebui sa mananc?Pana acum mancam in jur de 1100-1200,dar mi se par putine pentru mentinere si in plus corpul meu resimte acest lucru(am probleme cu caderea parului din cauza aceasta..)
Si inca o intrebare.Nu reusesc sa tin sub control carbohidratii.Mereu mananc mai mult decat este necesar.Majoritatea ii iau din fructe,deci nu ar trebui sa ingrase nu?Ca doar ii iau din alimente sanatoase.
Sper ca n-am plictisit pe nimeni.Astept pareri,critici,sugestii

Voi incepe sa postez aici meniurile si sportul pe care il fac in fiecare zi.
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."

Răspuns cu citat