View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 iul 2010, 15:25:09
bummy's Avatar
bummy bummy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 178cm, 63.5kg
Mesaje: 147
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Dieta Dolly Parton

Heyy!!! Buna slabutelor!Sunt noua pe aici si am venit cu o dieta pe care mi-a zis-o o prietena si m-am gandit sa v-o zic si voua.
pe net scrie ca poti pierde intre 4 si 8 kg in 7 zile...Am zis de ce nu si aceasta e a 4a zi in care tin dieta si sunt chiar multumita pentru ca am slabit 3 kg la inceput aveam 68 de kg si 1.75m . Telul meu e sa ajung la 62 de kg...
Deci dieta suna asa:
Ziua 1- Fructe (exceptand bananele)

In prima zi poti consuma orice fructe doresti, cu exceptia bananelor. Pentru iubitorii de pepeni este zi de rasfat. Acestea fac parte din fructele cele mai sarace in calorii. Grepfrutul si sucul de grepfrut sunt bune deasemenea.


Ziua 2- Legume (fara cereale sau fasole uscata)

Consuma pe saturate orice leguma doresti, proaspata, cruda sau gatita. Poti avea si un mare cartof copt cu unt in aceasta zi.


Ziua 3- Fructe si legume

La fel ca in prima si a doua zi dar exceptand cartofii.


Ziua 4- Banane si lapte fara spuma (branza de casa cu continut scazut de grasimi sau zerul pot inlocui laptele)

Mananca cel putin 8 banane si bea 8 pahare de lapte in aceasta zi. Bananele, ca si laptele, sunt bogate in calorii si carbohidrati, dar in aceasta zi corpul tau va avea nevoie de ele pentru a scadea pofta de dulciuri.


Ziua 5- Carne de vita si rosii

Poti consuma in jur de 300 g de carne si cate rosii doresti. Incearca sa bei cel putin 8 pahare de apa pentru a elimina acidul uric din organism.


Ziua 6- Carne de vita si legume (fara cartofi)

Mananca carne si legume cat doresti, dar fara cartofi.


Ziua 7- Orez negru, sucuri de fructe neindulcite si legume.

Poti amesteca orezul cu legumele, daca vrei. Poti manca cat doresti si ce doresti toata ziua.

Cafeaua, ceaiurile sau bauturile dietetice pot fi consumate pe tot parcursul dietei (fara indulcitori artificiali).
La prima vedere nu pare chiar atat de greu , dar eu am si un frate mai mic care mananca dulciuri de dimineata pana seara..., dar azi sunt in ziua cu banane sper sa mai dau jos vreo 3 -4 kg..
Mult succes!
bummy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1683 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat