View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 aug 2010, 19:28:11
maria2480's Avatar
maria2480 maria2480 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 172cm, 85.9kg
Mesaje: 188
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480

Incep astazi, in a treia zi de dieta hipocalorica un nou jurnal aici.

Imi doresc ca de data asta sa fie cu noroc si sa ajung la primul target, cel de 90 de Kg in cel mai scurt timp. Scurt dar rezonabil.

Am ales dieta hipocalorica din doua motive: (i) n-am tinut-o niciodata si (ii) mi-am dat seama ca ingerez zilnic extrem de multe calorii, fara sa am nevoie de ele.

Asa ca: 6 august - start Nou stil de alimentatie.

Am eliminat:
  • bauturi din comert ( cu bule sau fara ). Beau ceai verde si multa apa >2 L zilnic la care se adauga ceaiul ( cel putin doua cani)
  • paine, paste fainoase, foietaje
  • prajeli de orice fel
  • dulciuri
Astazi am facut prima greseala: am baut o cafea de la Starbucks care contine foarte multe calorii. In plus am mancat si 4 minipateuri si cateva alune ( cca 30 de g)pentru ca a fost ziua unui coleg si mi-0a fost rusine sa nu mananc nimic. Din cauza alimentelor interzise mentionate, a trebuit sa renunt la o masa de pranz sanatoasa iar la cina (ora 19.00 )am mancat numai un iaurt de 375 g, dietetic .

In total astazi: 1482 de calorii. Am calculat ca pentru a slabi un kg pe saptamana, ceea ce la greutatea mea nu e mult, mi-ar fi necesare 1256 de calorii. Astazi le-am depasit dar nu mai fac eu prostia asta de maine. Adio cafea de la Starbucks sau minipateuri!