View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 sep 2009, 17:56:17
Anomar's Avatar
Anomar Anomar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 sep 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 165cm, 95kg
Mesaje: 26
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Salata de ton cu legume

Dragele mele slabute,
Sunt si eu noua in comunitatea voastra si as vrea sa va propun o reteta delicioasa si in acelasi timp saraca in calorii. Sincera sa fiu e una din preferatele mele.
Propunerea mea pentru voi este o salata de ton cu legume proaspete (2 portii):

1 conserva de ton maruntit in ulei 170g..........................................336c al
100g morcov ras prin razatoare......................................... .............41cal
100g ceapa rosie taiata cubulete mici............................................39 cal
100g rosii taiate tot cubulete mici.............................................. ....18cal
100g ardei gras rosu taiat cubulete mici.........................................31cal
Otet (o lingurita)- la alegere pt ca la asa o cantitate caloriile intrata la canttate neglijabila.
Toate aceste ingrediente se amesteca frumos si armonios intr-un bol si salata e gata de savurat.
Asadar avem un total de 465 calorii si 25 de carbohidrati, dar avand in vedere ca reteta este pentru 2 portii (asta in caz ca mai exista vreun pofticios prin preajma) avem un total de 227,5 calorii si doar 12,5 carbohidrati pentru o singura portie..
Sper ca suna tentant si ca o sa va placa.
Pupici pentru toate si pentru toti.
Răspuns cu citat