Subiect: Jurnal Alina82
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 18 aug 2010, 19:01:29
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Jurnal Alina82

Hello everybody!Numele meu este Alina,am 28 de ani si de vreun an jumate locuiesc in Sicilia.Povestea mea incepe in copilarie,am fost mereu un copil care papa tot si cerea mereu carnitza dar nu aveam probleme de greutate pt ca nu imi stateau piciorusele nici in somn.De pe la vreo 8 ani am inceput sa cresc in inaltime si cresteam si cresteam ...si iar papam mult dar nu se vedea pt ca ma inaltam.Pe la vreo 14 ani mi s-a finalizat crestereasi aratam foarte bine nu tu pic de sunculita,sani mari,picioare lungi ce mai eram o pustoaica plina de mine dar a fost nevoie sa ma operez de apendicita si de atunci am inceput sa am probleme cu greutatea,pe la 15 ani.Pustoaik infumurata fiind am tinut tot felul de diete pt ca era inacceptabil sa am cateva kg in plus doar ca dupa fiecare dieta nu dura mult si kg reveneau si dak inainte erau 5 in plus se intorceau 5+2 Intr-o zi o colega mi-a spus ca sora ei a slabit mancand dimineatza la pranz si seara salata de varza acra sau dulce(ciorba de varza o incercasem si o vomitam)asa k am zis asta e solutia salvatoare asa k o luna de zile am mancat numai salata de varzaDe slabit am slabit si chiar foarte mult dar problema a fost ca dupa vreo 2 luni am inceput sa ma ingras si dospeam precum painea indiferent cat incercam sa mananc mai putinDupa faza asta am spus gata eu nu mai vreau diete,nu mai imi pasa asta e sunt grasa,tre sa fie si oameni grasi pe lumea asta...si pt cativa ani nu am mai tinut nici o dietaDoar ca in timpul asta e drept ca nu m-am mai ingrasat vazand cu ochii dar putin cate putin kg s-au adunat si asa am ajuns sa am 105.8kg.
Akm 3 luni am dat de voi si de cartea Mihaelei Bilic si sperantza mi-a revenit,am inceput din nou sa cred ca se poate si m-am apucat de treaba.Intai am studiat putin dietele,chestii despre nutritie si poi am inceput dieta.Pana akm am reusit sa scap de 16.8kg si sunt foarte multumita.Ufffff iar am scris mult ca de obiceiAsta e un alt defect al meu sufar de limbaritza fetelor