View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 aug 2010, 23:41:04
Kiko's Avatar
Kiko Kiko este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 21 aug 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 29
Dieta: fara dulciuri,fara paine si fara mancat seara dupa ora 7
Date: 172cm, 58kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Ce mananc eu intr-o zi. Este bine?!

Nu prea stiu unde sa pun subiectul asta asa ca puteti sa il mutati unde vretiVa dau ce mananc aproape zilnic si vreau sa stiu daca este bineMie imi place la nebunie ce mananc si nu as putea renunta la micul dejun!

Dimineata: 1 banana + un bol de lapte cu corn flakes stilla fitness de la kaufland cu vreo 2 lingurite de seminte de toate felurile macinate(neprajite) si puse peste( dau un gust fff bun si am auzit ca sunt sanatoase in cantitati moderate).Poate si o rosie cu niste cas.

Gustare:1 piersica si poate 2 prune

Dupa amiaza: salata de cas,rosii,castraveti,ardei..,uneori cu salata de vinete, in multe zile mananc si tocanita de muulte legume si bostanel...

Gustare: iar piersicauneori si mar

Searanu prea stiu ce sa mananc) asa ca mai mananc o banana ori niste salata de rosii cu cas ...

eu ma simt bine si usoara asa.Acum merg vreo 2 ore maxim si 1 minim cu rolele pe zi pentru ca vreau sa ajung la 55 de kilograme Am 59 si 1.72.
Kiko, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1939 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 648 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat