View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 sep 2010, 22:35:30
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Lightbulb Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Buna! Numele meu este Roxana si am 16 ani. Sunt intr-unul din acele momente..cand pur si simplu kilogramele de pe tine par mult prea grele
Am 68 de kilograme.Am avut si 71. dar vreau mai mult. Sunt cat o balenuta. Am inceput ,in urma cu cateva luni ,un regim deosebit de eficient . Dar problema mea e ca nu pot sa ma tin de el Nu in sensul ca as manca o felie de paine in plus ...
Tin regimul timp de o saptamana.....perfect .. slabesc cat ma asteptam(deci ar trebui sa am motivatie in continuare ,teoretic) ..si apoi clachez spectaculos. Din nou ,nu va aasteptati la o greseala micuta.Asteptati-va la vreo 4-5 zile la rand in care cumpar ciocolata si dulciuri cu carul ,si le mananc non -stop .
Nu stiu ,parca e un fel de boala....gen cum sunt alcoolicii .Pur si simplu nu pot sa trec peste etapa asta. Si nu e pentru ca regimul meu ar fi restrictiv -e genul ala de dieta in care mananci mult si cu cap ...si nu iti e niciodata foame.
Si am inceput sa ma gandesc. Poate faptul ca ma inec in dulciuri dupa o saptamana de dieta e pur si simplu o problema in capul meu. Imi lipseste suportul de care am nevoie Pentru ca tin aceasta dieta singura. Parintii ma sprijina....ok. Dar dintre prietenele mele nimeni nu stie. Si e greu de dus o dieta singura,credeti-ma
Asa ca am postat pe acest site,pentru a putea discuta despre asta Ar fi dragut ca subiectul dietei sa nu mai fie un tabu Si pot sa ofer sprijin inapoi tuturor care au nevoie . Unde-s mai multi puterea creste.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat