Subiect: Off-topic
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 17 sep 2010, 18:26:52
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Exclamation Off-topic

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Nu stiu, eu am un fel de a fi mai ciudat, spun ceea ce mi se pare aiurea chiar daca risc sa deranjez.
E destul de enervant cand atatea si atatea chestii se repeta la nesfarsit si incarca ingrozitor forumul si ingreuneaza mult demersul celor care chiar sunt dispusi sa caute informatiile inainte de a intreba.
Hai sa luam ca ex subiectele de genul "vreau sa slabesc x kg ce sfaturi imi dati ?" Pai nu e plin de articole, si sfaturi la doar "cativa clici" distanta de cea care intreaba?
Vrea un sfat special pentru ea atunci sa consulte un nutritionist.
Suntem aici pe site pentru a ne ajuta si sfatui una pe alta. Nu toata lumea stie ca x aliment ingrasa sau nu. Eu am invatat multe pe site aici si daca nu stiu ceva sau ma intereseaza pot sa adresez o intrbare pentru ca stiu ca sunt slabute f de treaba si se pricep mult mai bine decat mine.

Daca nu vrei sa dai sfaturi nu trebuie,nimeni nu este obligat sa dea sfaturi,eu dau doar daca stiu, imi face placere sa ajut daca pot. .
Iar daca ne trebuia nutritionist si ne permiteam ne luam,dar aici sunt sfaturi f. utile trebuie doar sa le punem in practica. Nu toate ne permitem un nutritionist,poate tu da.
Toate avem momente cand ceda, si avem nevoie de ,,sfaturi speciale''
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat