View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 30 sep 2010, 11:56:58
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Jurnal de mentinere Anqutz

Gata, dupa ceva vreme de cand am inceput dieta, pe 11.11.2009 mai exact, am ajuns la mentinere. Azi e si ziua in care implinesc 1 an pe forum, asa ca ma simt si mai mandra de mine.

Chiar daca nu-mi doresc sa mai dau jos la nr de kg, vreau totusi sa ma mai subtiez in talie si sa scap de tot de colacel. Pana acum am reusit sa dau jos 12,5 cm din talie si probabil vreo 15 de pe colacel. Si as mai vrea sa scap cam de 1,5 din talie si de alti 3-4 cm de pe colacel.

Am intrat la mentinere direct din faza 1 a dietei SB si am mancat si destul de putin caloric, in jur de 1000-1050 de kcal/zi. Deci acum trebuie sa mai introduc si carbo si calorii. Sper sa nu fie tare greu.

Nici nu stiu cum sa fac sapt asta, pt ca maine plec pt 3 zile din oras si nu o sa pot supraveghia atent dieta. O sa ma orientez dupa alimentele din faza 1 si cred ca abia de cand ma intorc pot sa declar prima sapt de mentinere. Sper sa nu iau nimic in plus la munte.

Momentant planul de bataie este acesta:
- cardio de 5 ori/sapt cam 30 de min
- fitness acasa pana se deschide sala la care mi-am facut abonament
- cand se deschide sala o sa mai fac acolo si alte sporturi gen pilates, yoga sau salsa.

Si planul de dieta pt prima sapt de mentinere este urmatorul:
+ 50 de kcal/sapt => 1070 de kcal
+ aprox 120 de gr de fructe/zi (sau 100 de gr de banane)
Răspuns cu citat