View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 18:46:31
martinraluca's Avatar
martinraluca martinraluca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Lista pentru "zile negre"

Am hotarat ca trebuie sa scap de 7 cm in talie pana la Craciun, sa ajung la 60. As vrea sa fac jogging de 3 ori pe saptamana si exercitii pt abdomen + o dieta de 1100 kcal, care m-a mai ajutat sa slabesc. Nu m-am putut mentine din cauza problemelor de sanatate, dar as vrea de acum sa imi schimb din nou stilul de a manca si sa fiu mai activa, odata pt totdeauna.
Dar cum stiu ca imi va fi greu cateodata, ca voi vrea sa renunt si nu voi mai avea hotararea si puterea de acum, as vrea sa ma ajutati ...cu o lista

Spuneti-mi....de ce merita sa continui atunci cand ma simt la pamant. Va propun sa facem din acest topic unul de ajutor pentru toate, sa venim aici sa citim niste motive care sa ne faca sa uitam de orice tentatii

Deci....va astept!
martinraluca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1698 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1182 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat