View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 oct 2009, 10:48:48
mich3lline's Avatar
mich3lline mich3lline este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 161cm, 56kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Motivatia necesara pentru slabit... Jurnal Mihaela :D

Va multumesc mult fetelor pt incurajari!
Am hotarat sa-mi fac si eu un jurnal si sa raspund mesajelor voastre aici!
Am inceput sa fac ceva progrese cu mancarea, ma mai abtin de la micile tentatii si incerc sa mananc mai mult fructe si lactate pt ca nu-mi prea place carnea....
Cu sportul, ce sa zic, merge mai greu... am inceput sa ies cu prietenul meu la alergat seara, alergam prin parc vreo 20 de minute (mai mult nu pot deocamdata pt ca n-am mai facut sport de mult si sunt si fumatoare ). Am inceput si sa merg pe jos, las masina acasa, ma duce prietenul meu dimineata la birou si seara ma intorc pe jos ( fac in jur de 20 de minute de la birou pana la noi acasa).
Mergem la nunta socrului meu peste 3 saptamani si as vrea sa slabesc sa incap intr-o rochie de anul trecut... asta inseamna vreo 4 kg jos... As incerca un regin disociat, dar nu am tinut un regim in viata mea, nu stiu cum o sa rezist...
Va multumesc inca o data pt incurajari si va astept cu sfaturi!
mich3lline, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1903 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1129 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 02 oct 2009 at 10:53:24.