View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 oct 2009, 07:03:04
m_cris's Avatar
m_cris m_cris este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2009
Locaţie: costesti, Romania
Date: 161cm, 70kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 9 mesaje
Implicit Un nou inceput....

Buna dimineata! De azi m-am hotarat sa-mi fac si eu jurnal...Am citit pe aici si am vazut k celorlalte fete le e mai usor avand jurnal si m-am gandit sa ma mobilizez si eu ca poate de data asta reusesc si eu...nu "poate" "SIGUR"...Am ales ziua de azi pt k incep o viata noua...de studenta Desi deja a inceput sa mi se faca dor de casa,desi ieri am venit la buc, sper ca, fiind singura voi reusi sa-mi schimb modul de viata. M-am gandit ca saptamana aceasta sa nu am niciun fel de restrictii. Sa mananc orice,cu masura,bineinteles, dar din 3 in 3 ore. in acelasi timp, o sa calculez nr de calorii sa vad cam cat consum...sa speram ca o sa mearga! O sa am nevoie de incurajari.... Astept sfaturi si idei!O zi buna!
m_cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2135 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1618 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -448 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]