View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 oct 2010, 16:00:46
micutza1's Avatar
micutza1 micutza1 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Dieta: Dieta personalizata si mult sport !
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool Jurnal micutza1 - O femeie poate reusi orice isi propune!

Toate avem o motivatie pentru a face o schimbare in viata noastra : poate fi un job care ne cere cateva kg in minus ... poate fi o rochie care ne place... apropierea propriei nunti ... un barbat... si multe altele . Motivatia mea este - Vreau sa ajung la masurile de fotomodel - vreau sa fiu frumoasa sexxy dorita de toti si invidiata de toate . Suna egoist , nu ? Well de asta am nevoie acum ! Nu am fost niciodata slaba .. mereu am avut forme voluptoase insa acum sa cam ingrasat gluma - la propriu! Deci incepem: de la 72 de kg trebuie sa ajungem la 50 in 2 luni ! ... am dat afara din casa tot ce ingrasa fara rost : dulciuri ( or fi ele delicioase dar parca mai rau imi pare de picioarele mele invadate de celulita ( ca avem si asa cv din pacate ) ... bauturile alcoolice- ingrasa si ele din pacate chiar daca le bem doar din cand in cand , - sarea a disparut din viata mea - scoasa definitiv - de asemenea am scos si uleiul care intr-o zi normala dc am consuma asa cum se spune 2 lingurite - uleiul inseamna 500 de calorii - deci e prea mult . ( sunt foarte stricta cred dar asta este ! ) ... au disparut garbogazoasele sucurile painea alba fast foodul dressingurile pt salate . Si acum tot ce contine dieta mea suna cam asa : multa apa 2,5 pe zi - ceai verde cu lamaie ( are efect detoxifiant si sa nu mai spun ca are multe proprietati benefice vietii si sanatatii noastre - puteti cauta pe google pt o informare mai buna) , salata verde este cea mai buna prietena a mea impreuna cu tonul somonul afumat varza rosie legume in generel . Odata pe zi o felie de paine neagra de secara cu junca de curcan fiert - are cele mai putine grasimi ... morcovi in caz de urgenta si cam atat. Mancare gatita nici nu ma gandesc pt ca nu pot manca nici fiert - si nici de ulei nu vreau sa aud .
Deci viata mea o sa continue cu salate salate si iar salate !
Aaa... si mult sport : sala 5 ori pe saptamana , dans prin casa cat am timp - ajuta si asta ...
Alta problema : celulita : am gasit pe site diverse terapii pe care le-ati recomandat si chiar o sa le incerc .. cea cu cafea e cea mai buna. O sa va scriu cand incep sa vad rezultate !
Slabute.ro .. credeam ca sunt singura care se lupta cu kg insa cu ocazia acestui site am vazut cam mai sunt si alte - ambitioase ca mine - va doresc bafta la toate si sa fiti cat mai frumoase!!!
Imagini ataşate
File Type: jpg 100_1929.JPG (1,34 MB, 62 vizualizări)