View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 nov 2010, 18:23:16
Monick's Avatar
Monick Monick este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2010
Locaţie: Sinaia, Romania
Vârsta: 32
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Question Cum sa am picioare lungi si subtiri?

Buna! Va rog din suflet ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. Imi doresc enorm sa am si eu picioare lungi si subtiri.
In urma cu vreo 3 ani am inceput sa ma ingras si am pus foarte mult pe picioare.
Am avut o perioada in care am renuntat la dulciuri si am facut foarte mult sport si am reusit sa slabesc dar am facut si muschi si chiar nu imi placea sa am picioare musculoase.
Cand am inceput iarasi sa mananc dulciuri am inceput sa iau in greutate foarte mult si in special la picioare( care s-au umplut si de vergeturi).
Acum nu mai pot sa ma abtin de la dulciuri si mancare nesanatoasa.
Avand in vedere ca sunt si mica de inaltime, arat foarte rau. Va rog enorm spuneti-mi si mie ce sa mananc si dati-mi un program de sport pentru a imi subtia picioarele fara sa fac muschi si pentru a le mai lungi putin daca se poate.
Va multumesc anticipat!
Monick, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1176 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 144 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat