View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 16 nov 2010, 20:02:08
luizel's Avatar
luizel luizel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: rm-valcea, Romania
Vârsta: 29
Date: 154cm, 58kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Sunt intr-o continua stare de depresie

buna,dragi slabute! de curand am descoperit si eu acest site si am inceput sa tin cont de unele sfaturi. de 2 luni am inceput sa mananc cat de cat sanatos ( mese la ore fixe fara prajeli,fara carbogazoase,si cat mai multe fructe ) si am slabit 3 kg.De doua saptamani am inceput sa fac aerobic(3 ore pe sapatamana) si sa mananc din ce in ce mai putin. insa am observat ca chiar si asa nu am mai slabit deloc si chiar m am ingrasat un kg. deja ma gandesc foarte mult asupra acestei probleme imi calculez toate mesele dinainte sunt dependenta de tabelul de calorii si nu mai mananc nimic cu placere.nu vreau sa cad in extreme dar as vrea totusi sa si slabesc fara sa imi obosesc foarte mult corpul(nu sunt obijnuita cu sportul si obosesc foarte repede).va rog ajutati ma pentru ca vreau sa dau jos cel putin 10 kg si nu vad nici o speranta.
luizel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1486 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 969 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat