View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 05:23:31
FlorentinaHN's Avatar
FlorentinaHN FlorentinaHN este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Exclamation Ma trezesc la 4 -5 dimineata cu pofte mari

Buna fetelor! Am o problema.... si ieri si azi m-am trezit la ore neomenesti pt ca... aveam pofte. De obicei adorm in jur de ora 12 si ma trezesc la 6.30. Mai dorm o ora, doua cand ma intorc de la serviciu, doar daca nu am nimic programat seara. Ei, prob mea e ca ieri m-am terzit la 5 desi ma culcasem la ora 1. Imi era putin foame, dar am baut apa si m-am culcat la loc.... mos ene n-a mai venit! M-am dat jos din pat la 6 si atuni am mancat o gutuie si am baut un ceai. Aseara am adormit la 11.30. La ora 4 eram cu ochii pe pereti. Am visat ca vroiam sa mananc pui cu cartofi prajiti, dar ma mustra constiinta. M-a mustrat atat de tare incat m-a trezit. Si uite acum va scriu, la 5.30 dimineata, dupa o ora de stat in pat si incercat sa adorm la loc. Nu mi-e foame, dar nici sa adorm nu mai pot.
Ce sa fac??
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat