View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 22:04:26
sonyacraciun's Avatar
sonyacraciun sonyacraciun este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 27
Date: 165cm, 90kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation 90 kg la o varsta frageda (adolescenta)

Buna ziua

Sunt disperata. AM 14 ani si 90 de kilograme. Nu stiu ce sa mai fac!
Ma gandeam sa tin dieta Nicoletei Luciu dar nu stiu daca o sa pot sa ma tin de ea.
In legatura cu sportul, ma gandeam sa fac aerobic mai exact aceta YouTube - Gospel Aerobics - He Will Work It Out - Paul Eugene o data pe zi si poate ceva abdomene.
Anul asta termin clasa a 8a si mi-e groaza sa ma gandesc ca avem banchet la sfarsit si va trebui sa ma imbrac in rochie....
Am incercat sa mai slabesc, slabeam 2-3 kg dar apoi luam 4-6 inapoi....recunosc ca nu pot sa ma abtin de la dulciuri sau de la fast food dar sper ca cu ajutorul vostru sa pot trece peste tentatii si sa slabesc macar 10 kg ( sa fie vizibil, pentru ca POATE o sa ma motiveze)
Inca de la inceput l-am luat pe nu in brate spunand ca nu pot, nu slabesc la mine nu merge
Stiu ca as fi cam mica pentru o dieta, dar nu ma impac prea bine cu sportul .
Chiar am nevoie de ajutor, as vrea sa ma duc la un nutritionist dar nu este nici unul prin apropiere iar familia mea nu obisnuieste sa plece din localitate

Trebuie sa specific ca nu mananc carne si nici nu beau lapte
sonyacraciun, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1964 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1447 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]