View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 12:23:41
madautza's Avatar
madautza madautza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 oct 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 33
Dieta: rina
Date: 161cm, 62.2kg
Mesaje: 120
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Madautza - Gata cu amanarea: vreau sa traiesc!

Buna tuturor!!
Numele meu este Madalina si am 20 de ani.Si momentan (adica de azi) 69kg.Am fost foarte slaba printre cele mai slabe fete din clasa pana in clasa a 8a cand m-am operat de apendicita si de atunci dezastru:am crescut in greutate cu pasi marunti si siguri.Deja in clasa a 9a aveam 63 kg iar la sfarsit de clasa a 12a 74kg.Bineinteles ca aceasta se datoreaza si neglijentei mele deoarece probleme de sanatate nu am.Dupa care am inceput sa oscilez cand 70 cand 72 si tot asa.Am slabit putin la inceputul verii dar am pus pe mine inapoi deoarece am fost plecata cu un program de la facultate 3 luni jumatate si datorita stilului haotic pe care l-am avut am revenit in toamna la facultate cu 73kg.De 2 saptamani m-am apucat putin mai serios de sport,mananc normal si pana in ora 19.Si deoarece azi dimineata cand m-am cantait aveam 69 vreau sa ma apuc si mai serios de dieta hipocalorica si de sport constant si m-am gandit sa ma premiez cu un jurnal,deoarece va urmaresc de ceva vreme dar abia acum am decis ca vreau sa imi fac un jurnal.Ma motiveaza toata povestile voastre de succes si in general tot acest site.Inainte mi se parea foarte dificil sa numar calorii dar am vazut ca acest site promoveaza o dieta bazata pe asa ceva,o dieta sanatoasa si in acelasi timp usor de tinut deoarece aveam toate instrumentele.Am mai avut cont mai demult pe acest site dar din lipsa de timp am luat o pauza.Dar am revinit cu o dorinta foarte mare de a slabi si mai ales de a slabi frumos.
Diete am tinut de toate felurile si cel mai mult am slabit cu dieta lui Catalin Crisan pana la 61 kg dar normal nu am tinut-o pana la capat si am inceput sa mananc prostii si am ajuns cu si mai multe kg in plus.Mai ales ca datorita acesteia am mai avut si probleme de genul disparitia menstruatiei,ameteli si altele.
De asta acum vreau sa slabesc sanatos si avand in vedere ca tin de 5 ani diete si nu rezolv nimic acum mi-am promis ca daca tot am schimbat prefixul anul acesta pana la ziua mea cand voi implini 21 de ani trebuie sa schimb ceva mai mult adica si prefixul greutatii mele si pe mai multe planuri.
Voi consuma 1200 cal pe zi cel putin 2 litri de lichide si sport cat incape.Voi reveni in fiecare seara cu raportul.